Kinesiologi – Akademiet

Workshops om EBV

Workshops om EBV

 

Der er stor interesse for bogen Den Medicinske Seer af Anthony Williams. Bogen har undertitlen ”Sandheden om sygdom og hvordan du helbreder dig selv”. Vi har i de tre afdelinger i Kinesiologi-Akademiet lavet workshops om EBV (Epstein Bar Virus) og om hvordan virussen rent energimæssigt påvirker kroppen, om hvordan kroppen energetisk håndterer virussen, og hvordan man med afbalanceringer kan støtte immunforsvar og udrensningsorganer og teste hvilke fødevarer og tilskud, der kan være en støtte.

Mere end 50 studerende og uddannede kinesiologer har deltaget i workshoppen afholdt af Kinesiologi-Akademiet på Sjælland, Fyn og i Jylland. Her listen over deltagere, der har ønsket at stå på listen.

Jylland og Samsø

Lotte Nymand Koch, Kinesiolog RAB, Olaf Ryes Gade 41, 6000 Kolding, Tlf: 22 80 18 22, lk@lotte-koch.dk, www.lotte-koch.dk

Majbrith Knudsen, Egeparken 47, 6051 Alminde, Tlf. 7556 1770, mk@alminde-akupunktur.dk, www.alminde-akupunktur.dk

Solveig Rasmussen, DK-Kinesiolog® RAB, Vesterhavsvej 14, 6852 Billum. Tlf. 75 42 24 16, kinesiologi.billum@gmail.com

Anne Dybdahl, Toftebakken 7, 8600 Silkeborg, tlf. 2284 5446, annedybdahl@yahoo.dk

Rune Funch, Kinesiolog, Audonicon Grønnedalsvej 14, 8660 Skanderborg, Tlf. 29 92 74 30, www.runefunchklinik.dk

Zidsel Rosing, Kinesiolog RAB, Risvej 57, 8660 Skanderborg. Tlf: 51 55 91 99, www.kinesiologi-behandling.dk                             

Vibeke Rønne Sørensen, DK-Kinesiolog®  RAB,  Nøddekrigevej 2 Hjørring, 9800 , Tlf. 51 98 93 91, vibeke@vienergi.dk, www.vienergi.dk

Hanne Mie Kjærgård, Filskovvej 35, 7330 Brande, Tlf. 23 35 65 50, hanne12@gmail.com, www.intuitivguiding.dk

Birgit Voss, Skæring Egager 17, 8250 Egå. Tlf. 25 18 88 55, bisovo@gmail.com, www.vend.dk

Ann Lisbeth Jensen, Sleipnersvej 27, 8600 Silkeborg, Tlf. 29 61 32 74, annlisbeth@al-klinik.dk, www.al-klinik.dk 

Birgit Clausen Bilde, Musvitvej 11,Kollun, 6340 Krus, Tlf. 74 67 67 58/mob. 61 76 07 76, livetleves@gmail.com, www.kinesiologisyd.dk

Karin Jensen, Karl Bjarnhofs Vej 13, 7120 Vejle Øst, Tlf. 40 46 13 56, karinshelseklinik@karin.dkwww.karinshelseklinik.dk

Frank Lange, Grundtvigs alle 102, 6400 Sønderborg, Tlf. 61 71 96 17, frank@kruselange.dk

Lone Gellert, Østerskovvej 47, 6100 Haderslev, Tlf. 22 50 52 86, www.kinesiolone.dk

Marianne M. Skøtt, Hejls Kirkevej 14, 6094 Hejls, Tlf. 40 89 41 00, www.mariannemskoett.dk

Ellen-Mari Kvistgaard, Wellness 4 You, Engparken 107, 6740 Bramming, Tlf. 30 63 81 68, www.wellness4your.dk

Jette Hiltmar, Tornballevej 105, 8381 Tilst, Tlf. 30 93 78 15

Anders Tofft, Bredlunden 8, Vrads, 8654 Bryrup, Tlf. 40 82 09 01

Kinesiologi studerende Jylland og Samsø

Annelise Henrioud, Landevejen 26, 8305 Samsø, tlf. 21 46 13 99, annelise.henrioud@live.dk

Urmila Bruun Lautrup, Vibevej 5, 8680 Ry.  Tlf: 60 14 74 44 www.urmila.dk

Sjælland

Thomas Ansbjerg, Kinesiolog.Strandhaven 51, 2665 Vallensbæk Strand, 21 42 67 25, thomkat1977@hotmail.com 

Susanne Rud, DK-Kinesiolog SA, Rugager 20, 2690 Karlslunde tlf.21 20 21 33, mail@susannerud.dk, Susannerud.dk

Omaya Axø, DK-Kinesiolog RAB, Marievej 52, 2740 Skovlunde, tlf. 26 24 44 92, Energibriksen.dk, Energidrikken.spiritnet.dk  FB: energibriksen

Anne Marie Thomsen, DK-Kinesiolog, Uranienborg Alle 5, 2860 Søborg, tlf.61 79 91 81, annemariethomsen5@gmail.com, www.bufallowoman.dk

Emmy Sievert, DK-Kinesiolog SA,  Strandvejen 191, 2900 Hellerup, tlf. 27 28 07 01, www.emmysieverts.com

Lorey Hansen, DK-Kinesiolog,  Andr. Jensens Vænge 10, 3450 Birkerød, tlf. 20 32 19 28, lorey@lorey.dk, www.lorey.dk

Tina Hyldahl, Kinesiolog, Vasevej 125 , 3460 Birkerød , Tlf: 20 91 95 81, thyldahl@gmail.com

Margrete Ostenfeld Riemann, Kinesiolog, Furesøgårdvej 24, 3520 Farum, tlf. 44 95 19 79, margrete@ostenfeld.org, www.margretesklinik.dk

Helle Bulow-Olsen,  DK-Kinesiolog, Kristoffersvej 31, 4100 Ringsted Tlf. 22 59 53 02, Kontakt@hellebulow.dk, www.hellebulow.dk

Lene Aulund Dybvad, DK-Kinesiolog RAB,Tjørnevej 14, 4140 Borup, Tlf. 23 23 55 51, lene-dybvad@paradis.dk, www.lene-dybvad-paradis.dk

Rikke Barbro Bendixen DK-Kinesiolog RAB, Enhedsterapeut, Flintevænget 25, Osted, 4320 Lejre  kontakt@kinesiologi-butikken.dk  www.kinesiologi-butikken.dk

Gitte Lundgaard Larsen,  Kinesiolog, Vallekildevej 89, 4534 Hørve,  tlf. 29 46 23 39, g.lundgaard.larsen@gmail.com

Charlotte Shanti, Allergifrihed,  Lyderslev Bygade 4, 4660 St. Heddinge, Solrød Sundhedshus, 2680 Solrød Strand, Tlf.: 42 25 31 08, kontakt@allergifrihed.dk, allergifrihed.dk

Karin Siff Munck, Søren Nordbys Alle 5, 2300 København S, Tlf: 22 35 21 12, karinsiffmunck@gmail.com

Helle Skinnerup, Lillevangsparken 27, 2670 Greve, 20 26 00 28, helle@helleskinnerup.dk

Kinesiologi studerende Sjælland

Jane Massesson, Rønstrupvej 29, 2750 Ballerup, tlf.30 82 39 01, janemassesson@hotmail.com

Lise Lotte Gundersen, Gazellevej 2, 3300 Frederiksværk. Tlf. 20 22 84 73, lise-lotte.gundersen@hotmail.com   

Bettina Riedel, Egekrogen 18A, 3500 Værløse, tlf. 26 60 75 01, bettina.riedel@youmail.dk

Bolette Knigge-Olsen,  Langdal 4, Orø, 4300 Holbæk , tlf. 60 52 11 00, boletteknigge@gmail.com

Fyn

Ida Sæderup, Kinesiolog, Ørbækvej 884, 5863 Ferritslev, tlf. 65 98 26 98, Ida.Saederup@ferfri.dk

Lene Jespersen, Kinesiolog RAB, Sangdrosselvej 3, Landet Tåsinge, 5700 Svendborg, tlf. 28 60 44 47, trend1967fyn@hotmail.com

Heli Bak, DK-Kinesiolog RAB, Ærtemarken, 5260 Odense S, tlf. 40 36 49 50, helibak@mail.dk

Hertha Borup, DK-Kinesiolog SA, Blankegårdsvej 16, Roerslev, Asperup, tlf. 64 48 16 00, fam-pustelnik-fyn@privat.TDCADSL.dk

Sonja Thrane, DK-Kinesiolog RAB, Middelfartvej 272, Skovshøjrup, 5464 Brenderup, tlf. 25 60 86 50, sonja-thrane@mail.dk

Birte Schmidt, DK-Kinesiolog, Enebærvænget 6, 5250 Odense SV, tlf. 65 96 22 96, birte.schmidt@BIHA.DK

Jonna Eierslev Christensen, Kinesiolog SA, Nørreskovvej 39, 5700 Svendborg, tlf. 26 19 90 66, jonna@healyourself.dk

Jette Larsen, Kinesiolog RAB, Kragemosevej 17, 5683 Haarby, tlf. 20 12 24 94, jette@kinesiologi-i-halmhuset.dk

Stine Staugaard, Hågerupvej 31, Korinth, 5600 Faaborg, tlf. 40842662, stinesn@gmail.com

Kinesiologi studerende Fyn

Carina Schmidt, Vestergade 70, 5300 Kerteminde, tlf.20 13 16 95, carina.oline@gmail.com

Marianne Secher Dahl, Kattekilde  12, 5750 Ringe, tlf. 22 18 87 81, msd.kattekilde@gmail.com

 

Workshoppen arrangeres af Kinesiologi-Akademiets instruktører:

Kisser Bjerregård, Lars Kjærs vej 20, Hundborg, 7700 Thisted, tlf. 30 31 80 43, kisser@kinesiologi.dk

Mette Pedersen, Rolandsvej 6, 2605 Brøndby, tlf. 42 61 41 24, kinesiologi.mette@post3.tele.dk

Birgit Nielsen, Skovvej 26, Espe, 5750 Ringe, tlf. 23 43 36 62, birgit@kinese.dk